Nos, éles lett a postr, lássuk, mi változott az elmúlt közel 4 hónapban.

A beléptetőrendszer továbbra sem jön be, bár úgy néz ki, kicsit javult. A múltkor mintha csak iWiW reggel lehetett volna belépni, ami túl sok személyes információt köt a mikrobloghoz (feltételezve, hogy nem kamureget használunk), persze Mark Zuckerberg és Szalai Annamária számára pont ez a kívánatos. Most lehet [freemail] vagy Videa accountot is használni, ami egy fokkal jobb (és eldobható [freemail] címet bárki regelhet pikk-pakk), de azért még mindig cinkesnek érzem, hogy mezei címmel nem lehet regelni, ugyanakkor Facebook, Google és egyéb nagy ID-ket sem támogat, ha már ilyen irányba ment.

A URL is változott, a poszt indító mezőben (ez bug, bár jelentéktelen) még a régi rendszert mutatja a motor, ilyet: http://postr.hu/repostr, valójában már szimpatikusabb subdomaines lett csendben: http://repostr.postr.hu/

Újdonság a Mikro funkció (ha jól emlékszem, nem volt régebben), van már időzítő, gyors posztoláshoz Bookmarklet és még pár hasznos dolog, de a címet elvileg most is kötelező megadni, ami a Twitter/Tumblr megszokás után zavaró. Pontosabban kép és videó esetében nincs erre utaló csillag, de képpel teszteltem, és továbbra sem enged ki cím nélküli posztot.

A kis Tumblr jellegű ikonok (szöveg, link, kép és videó) az első pillanatban nem estek le, azaz gondolkodás és képnézés helyett azt vártam, hogy egerezéskor kiírják szövegesen is, hogy micsodák, persze aztán nem tartott sok időbe a végigkattogtatás és az ikonok értelmezése, erre meg csak egyszer van szükség, így elmarad a pontlevonás. :)

Tetszik még, hogy a Tumblr-hez hasonlóan kívülről is lehet képet linkelni, és ugyanúgy tükrözi is (nem fog elveszni tömegesen, mint Twitteren és Plurkön), nem teszteltem (és nem is írták ki), hogy mekkora méretlimitek vannak (megabyte-ban és felbontásban), illetve van-e átméretezés.

Egyelőre nem jön be, nem látom benne az irányt sem, hogy szerethető Tumblr-alternatívává válhatna, de azért még ránézegetek, mivel Blumit is megszerezték fejlesztőnek, és a jelek szerint az Origo és Deutsche Telekom egyre komolyabban veszi (bár jól látható jele még nincs, csak szakmai blogokon emlegetik egyre többet).